Parandamine on tarvilik oskus, kui eesmärgiks on jätkusuutlik elustiil. Riiete parandamine pikendab nende eluiga ja sellevõrra on väiksem vajadus osta midagi uut. Enne tööstusrevolutsiooni oli parandamine hädavajalik. Riiete valmistamine oli väga aja ja töömahukas. Uute esemete hankimiseks puudus tihtipeale ressurss. Töökäsi oli vaja ju ka toidu ja toasooja hankimiseks. Seetõttu oli parandamine väga iseenesestmõistetav. Sama eset parandati korduvalt ja korduvalt. Nii tekkisid lõpuks traditsioonilised tehnikad. Igas ilmanurgas isemoodi vastavalt kohalikule vajadusele ja võimalusele. Tänapäeva kiirtarbimisühiskonnas on parandamisoskused pigem hobioskused eneseteostuseks.
Samas on olnud alati ka tarbimisühiskonda kriitiliselt suhtuvaid inimesi ja järjest rohkem leidub neid, kes arvavad, et parandamine on kunst ja see annab esemele väärtust ja väärikust juurde. Just sellepärast, et keegi on võtnud aega ja näinud vaeva, et eseme tarbimisväärtus säiliks. Erinevad parandamise viisid lisavad ka huvitavaid esteetilisi nüansse. Mõni parandus on lihtsalt nii ilus, nutikas või lihtsalt nunnu, et ei jäta kedagi külmaks.
Mina võtsin ette meie kohaliku pärimuse järgi parandamise vastavalt oma lubadusele Maris Taulile, kelle õpetusi ma selleks kasutan.
Esimesena sai järgi proovitud täitepaik.
Täitepaik ehk esimene pärimusparandus on valmis
—